Nejjednodušší cesta k jízdě bez emisí

Čistě elektrické Volvo C40 Recharge je nyní dostupné i u nás.

Ikona času doba čtení 4 min

Volvo nedávno zahájilo prodej čistě elektrického modelu C40 Recharge. Stejně jako SUV XC40 Recharge je lze koupit výhradně přes internet. Vyzkoušeli jsme, jak takový nákup probíhá a že opravdu zabere doslova jen pár okamžiků.

Výhody internetu

Je to trend, který mezi prvními zahájilo Volvo a následují jej i ostatní výrobci – vybrané modely a především elektromobily se začínají nabízet jen na internetu. Výhody jsou jasné: výběr vozu zabere minimum času a pro co nejsnazší výběr existuje několik připravených variant s již velmi obsáhlou výbavu a minimem příplatků. To současně usnadňuje objednávku na straně prodejce a zkracuje dobu potřebnou k dodání vysněného vozu zákazníkovi. 

Na příkladu nového elektromobilu C40 Recharge se ukazují výhody nového způsobu prodeje naplno. Podobně jako pragmatičtější SUV X40 Recharge existuje ve dvou variantách pohonů a třech úrovních výbavy, dostupné na jednotlivých trzích jsou však postupně. O to rychleji probíhá výběr.

Objednáno do dvou minut

Samotná objednávka už nemůže být jednodušší. Volvo C40 Recharge se může pochlubit výkonnou dvojicí elektromotorů s celkem 300 kW neboli 408 k a točivým momentem 660 Nm, na výběr je pohon předních nebo všech kol. V obou případech je společný slušný dojezd 444 kilometrů a obdivuhodné zrychlení 0–100 km/h za 4,7 s. Nechybí údaj o nízké normované spotřebě elektrické energie 20,7 kWh na 100 km.

Pak následuje výběr několika specifických prvků. Vyberete si jeden z osmi odstínů barev včetně čtyř zajímavých metalických a tří exkluzivních. Zvolíte 19″ nebo 20″ kola z lehkých slitin a na výběr máte již jen zatmavená zadní okna od B-sloupku a tři verze čalounění. Zatímco zpočátku se ještě dodává wallbox o výkonu 22 kW, popřípadě dva typy nabíjecích kabelů. Od modelového roku 2023 už lze pro dostupnější varianty vybírat například přední vyhřívaná sedadla či tepelné čerpadlo (které jsou u top verze sériově).

Kompletní výbava včetně extra světel

Pokud máte zájem, můžete si zobrazit kompletní přehled výbavy. Všechna provedení disponují například pokročilými asistenčními systémy řidiče (ADAS), jako je předcházení a zmírňování kolizí, asistence řízení při riziku sjetí z vozovky či udržování vozidla v jízdním pruhu. Samozřejmostí jsou airbagy včetně kolenního u řidiče.

Vrcholné provedení zahrnuje adaptivní tempomat a systém Pilot Assist. Špičkovým prvkem aktivní bezpečnosti jsou maticové světlomety s technologií PIXEL LED. Díky nim celkem 84 diod dovoluje mít stále aktivovaná dálková světla a nechat automatický systém vykrývat ostatní vozy, aby se zabránilo oslnění jejich řidičů. Dotekem luxusu jsou pevné skleněné střešní okno či audiosouprava Harman Kardon s 13 reproduktory.

Chcete si vůz pronajmout?

Pak už stačí jen vybrat, zda vám vyhovuje platba za vůz a možnost stát se majitelem vozu. Anebo zvolit operativní leasing a platit každý měsíc fixní částku za pronájem včetně pojistky a servisu a o nic dalšího se nestarat. Doporučená cena v současnosti činí 1 421 000 Kč včetně DPH. Její součástí jsou speciální celoroční pneumatiky, umožňující bezpečnou jízdu i v zimních podmínkách, na dobu 3 let bezplatná servisní údržba a asistenční služby pro případ opravy, odtahu nebo zajištění náhradní dopravy či ubytování. 

Vedle tříleté záruky s limitem 100 000 km získá každý zákazník také záruku na vysokonapěťovou baterii po dobu 8 let nebo do ujetí 160 000 kilometrů. 

Nabídka operativního leasingu je pak přizpůsobena různým délkám vlastnictví a ročnímu nájezdu.

Na samotný závěr si zákazník zkontroluje svoji poptávku a vybere si prodejce, s nímž může pokračovat v objednávce automobilu. Prodejce se obratem ozve a pomůže v případě zájmu zajistit testovací jízdu a následně uzavřít závaznou objednávku nového vozu. Zkuste si to sami: na stránce https://www.volvocars.com/cz/v/cars/c40-electric poznáte, jak lze v dnešní době vybrat vůz do dvou minut.

Postup koupě nové C40 Recharge přehledně vysvětlil Michael Kudela, fotografiemi doplnil archiv Volvo Cars.