Vítězná jamka

Světové finále Volvo Golf Challenge 2018 vyhrál Čech!

Ikona času doba čtení 4 min

Jen málokterému českému golfistovi se podaří dosáhnout takové mety – zvítězit v prestižním turnaji nad konkurencí z celého světa. Lukáš Broda si pro zelené vítězství zajel do Jižní Afriky. A bylo to vítězství nejen jeho, ale dá se říct celé země – Volvo World Golf Challenge poprvé v historii vyhrál hráč z České republiky!

Z Kácova do JAR

Volvo World Golf Challenge je jednou z nejotevřenějších mezinárodních golfových akcí. Lukáš se na její letošní světové finále kvalifikoval po vítězství domácí tour pod taktovkou Volvo Car Czech Republic loni 7. září na hřišti Panorama Golf Resortu Kácov. Se 36 body porazil na šest desítek soupeřů.

Lukáš Broda
Šťastný vítěz Volvo World Golf Challenge 2018

Lukáš se golfu věnuje dvanáct let. Jeho nejlepší skóre je -5 na 18 jamek. „V české kvalifikaci jsem ve vítězství ani nedoufal, jelikož hřiště bylo hodně těžké,“ vzpomíná na svou hru v Kácově. „Zahrál jsem však velice dobré kolo, což mi vyneslo první místo.“ A k tomu účast na letošním světovém finále.

Volvo World Golf Challenge hřiště

Ke hvězdám

To se uskutečnilo 24. až 29. března na trojici hřišť, která stojí na vrcholu celosvětově nejlepších golfových lokalit – The Links, Montegu a Outeniqua – ve Fancourtu u města George, jednom z nejluxusnějších resortů v Jižní Africe, kde své umění předvedli takoví hráči jako Tiger Woods nebo Ernie Els.

Malebná hřiště v jihoafrickém Fancourtu

První kolo Lukáš zakončil na druhém místě a tuto pozici si udržel i další den. Poslední den a poslední jamka pak rozhodly, že se Lukáš stal celkovým vítězem s výsledkem 223 ran (+7). Tedy závěr jako z profesionální PGA. Druhý hráč ve finále, Ninh Nguyen z Vietnamu (ještě po 17. jamce leader), totiž trefil vodu a s jednou trestnou ranou pokračoval na green – zatímco Lukáš se svým třetím odpalem dostal na metr od jamky, čímž ukončil dlouhou přetahovanou výsledkem birdie (jedna pod par). Závěrečná rána mu přinesla absolutní vítězství celého turnaje.

Lukáš Broda

Zasloužená radost

Není proto divu, že mladý golfista neskrýval své nadšení: „Finálový týden ve Fancourtu byl naprosto úžasný a já si ho maximálně užíval. Krásná příroda, až na cvičné kolo dokonalé počasí, skvělá parta lidí a naprosto profesionální organizace. Já osobně hraji nejraději na rychlých greenech a v tropických teplotách – a obojí mi Jihoafrická republika přinesla v hojné míře. Cítil jsem vnitřní pohodu a vyrovnanost. Byla to skvělá a krásná zkušenost.“

Nejenže po několika letech konečně vyhrál Evropan, vítěz dokonce pochází z České republiky!

Vítězné poselství přinesla Pavlína Zelníčková, fotografiemi a videem doplnilo Volvo World Golf Challenge.