Doba plug-in hybridní

Elektricky rok zdarma.

Ikona času doba čtení 4 min

Automobilka Volvo nyní nabízí ke každému novému plug-in hybridními vozu elektřinu na první rok zdarma. A k tomu připraví řadu modelů, které budou coby předem nakonfigurované rychleji dostupné.

Hybrid pro každý model

Volvo je první automobilkou, která pro každý model svého portfolia nabízí plug-in hybridní variantu. K úsilí snížit dopad na životní prostředí pomocí hybridní technologie se švédská automobilka přihlásila již v roce 2011. Tehdy uvedla předchozí generaci kombi V60 s nabíjitelnými bateriemi v kombinaci s naftovým motorem.

Nová platforma SPA proto byla už od začátku navržena tak, aby pojala dostatečně objemné akumulátory bez zásadního vlivu na vnitřní prostor, komfort nebo jízdní vlastnosti. I díky tomu je SUV XC90 schopno nabídnout plug-in hybridní verzi i u sedmimístné konfigurace! Dnes již jezdí po celém světě přibližně 102 000 plug-in hybridů Volvo moderní konstrukce na platformě SPA.

Správný čas

S rozšiřující se nabídkou modelů do zásuvky lze očekávat ještě větší zájem zákazníků. Proto Volvo od roku 2020 ztrojnásobuje kapacitu pro výrobu plug-in hybridních verzí. Současně se automobilka rozhodla podpořit zájem o tyto vozy uhrazením nákladů na elektřinu za první rok provozu. Uživatelé si tak budou moci přechod na elektrický pohon nejen zpříjemnit, ale také se naučí využívat naplno všechny výhody nového typu pohonu. Tedy lokálně bezemisní cesty v čistě elektrickém režimu Pure nebo hospodárnou jízdu na dlouhé vzdálenosti v režimu Hybrid.

Pravidelné dobíjení akumulátorů je výhodné nejen z hlediska ekonomiky provozu a lokálně bezemisního provozu. Jízda na elektřinu také šetří například brzdový systém. To proto, že při běžném způsobu jízdy se ke zpomalování využívá elektrická soustava vozu, která takto dobíjí akumulátory. Vozy Volvo také nabízejí možnost upravit teplotu v kabině, dokud je auto připojeno k síti. V zimě si tak uživatelé mohou „ze zásuvky“ vůz předem vytopit, v létě zase vychladit. Takto dopředu temperovaný automobil navíc za jízdy vykazuje nižší spotřebu energie.

Plug-in hybridy objednané od 16. října 2019 do 15. října 2020 získají prostřednictvím finanční refundace elektřinu za první rok užívání zdarma.

Výhody akční nabídky

Všechna nová plug-in hybridní vozidla splňující podmínky nabídky „Elektřina na jeden rok zdarma“ objednaná v období od 16. října 2019 do 15. října 2020 budou mít nárok na refundaci nákladů na elektřinu za prvních 12 měsíců provozu.

To znamená, že majiteli plug-in hybridu (nebo hlavnímu řidiči firemního vozu) bude proplacena cena za energii, kterou jeden a tentýž uživatel auta spotřeboval při nabíjení v prvním roce jeho provozu. Spotřeba bude zaznamenána prostřednictvím aplikace Volvo On Call po její aktualizaci. Ta je v plánu přibližně v průběhu dubna až června 2020. Aplikace VOC navíc umožní průběžně sledovat, jak důsledně nebo efektivně a také po jakou dobu byly využívány elektrifikované jízdní režimy.

Volba designéra

Další zajímavou novinkou v prodeji plug-in hybridních vozů Volvo je nabídka vybraných modelů Recharge, které dostanou sladěnou výbavu, barvy a čalounění. Poznáte je podle označení „Volba designéra“. Zásadně se tím zkrátí čekací lhůty na nový vůz s pokročilou technologií pohonu a zájemci si budou moci vybírat ze specifikací, které vznikly na základě doporučení specialistů přímo v automobilce.

Klikněte pro více informací.