Skutečně osobní servis

aneb jak to chodí u Volva

Ikona času doba čtení 6 min

Servis u Volva je jiný, než jaký znáte odjinud. Je rychlý, osobní a nadstandardní. Nepředáte své auto přijímacímu technikovi, abyste si ho v lepším případě druhý den zase vyzvedli. Nemáte pochybnosti o tom, co všechno mechanici opravdu udělali. Ani neřešíte, jak se dostanete domů. Říká se tomu osobní servis a pro spoustu zákazníků Volva je to velký zážitek.

Vidět na ruce

Když vám to bude někdo jen popisovat, přijde vám to trochu nadnesené. Servis, který je částí showroomu. Svoje auto vidíte za sklem a kolem něj dva techniky, kteří jedou přesně podle předem stanoveného plánu. Vy zatím odpočíváte v pohodlné klubovce nebo pracujete. Případně se jdete podívat zblízka, když se vám chce. U většiny oprav je za hodinu hotovo a máte zase vystaráno. 

Běžný plánovaný servis tady totiž opravdu může trvat jen pár desítek minut. Zvlášť když se mu místo jednoho technika synchronně věnují hned dva. Přitom je to logické – váš osobní technik ví, co všechno se musí pravidelně udělat. Vyměnit olej, veškeré filtry, zkontrolovat brzdy, podvozek. Všechny tyhle spotřební věci už jsou nachystány, ještě než sem auto vůbec přivezete. S trochou nadsázky by se dalo říct, že to připomíná plánované zastávky v boxech během závodu.

Zatímco pečujeme o váš vůz, vy můžete relaxovat. Podívejte se na video, jak nový servis probíhá.

Osobní technik zná vás i vaše auto

Jenže tenhle koncept není žádná nadsázka. Je plně funkční, aktuálně ho nabízí osm autorizovaných dealerství po celé republice a postupně na něj přecházejí i zbývající. A zákazníci jsou nadšeni, protože z povinnosti se stává zážitek. Je to rychlé. Odpočinete si. Jste v hezkém prostředí. Můžete pracovat či relaxovat, jak se vám zrovna zlíbí. A když je na autě potřeba udělat něco navíc, vyřeší se to během chvíle, protože si to se svým osobním technikem hned povíte.

A pořád je tu možnost, že si prostě vezmete náhradní auto a jedete si po svém. K tomu všemu se vám o auto stará jen jeden člověk, s nímž si servis domluvíte, on vaše volvo převezme a také vám ho vrátí. S patřičným vysvětlením, jaké práce na autě provedl.

Můžete se spolehnout…

To, že se během servisní prohlídky připojíte k internetu přes wifi vy, to už je samozřejmost. Ale málokdo ví, že se nově může připojit i váš automobil. Servisní technik po zadání VIN vidí, o co si auto říká – tím se usnadní procesy diagnostiky a stahování dat. Rychleji se také vysledují možné chyby vztahující se ke konektivitě.

Během plánované servisní prohlídky projde váš vůz důkladnou kontrolou podle předem stanoveného seznamu doporučeného automobilkou. Navíc se dočká i nejnovější aktualizace softwaru. Jezdíte přece ve volvu, prioritou je tak vaše bezpečí a spokojenost.

A ještě jednu věc zákazníci oceňují – fér hru. Osobní technici používají při servisu samozřejmě jen originální díly Volvo a jejich seznam je pak nedílnou součástí každého vyúčtování. Zkontrolovat cenu provedených prací si můžete i podle ceníku náhradních dílů na webu automobilky.

Wellness pro seniory

Podobně přátelsky jako k novým modelům se automobilka chová i ke starším autům. Přesně podle hesla: „Volvo zůstává volvem jen v autorizovaném servisu Volvo.“ Jen tam se mu totiž dostává prvotřídní péče bez ohledu na to, kolik mu je let a kolik kilometrů má najeto. A pozor, neplatí rovnice, že čím starší vůz, tím dražší servis. Naopak: auta starší čtyř let získají na náhradní díly slevu od 15 do 25 procent. 

K tomu si připočtěte různé akční nabídky, které se v průběhu roku objevují, a ušetříte ještě víc. Kdo alespoň občas zavítá na webové stránky automobilky, neprohloupí.

A když už jsme u toho servisu starších aut, věděli jste, že čelní sklo ovlivňuje spoustu bezpečnostních systémů vozu? Nejde zdaleka jen o váš dobrý výhled, moderní čelní sklo toho umí mnohem víc. Vyhřívá, promítá, je na něm umístěn radar a senzory téměř třiceti procent veškerých bezpečnostních prvků. Ovlivňuje dokonce nastavení klimatizace nebo výkon vašeho autorádia. A správně už tušíte, že tohle všechno umí zajistit jen originální sklo Volvo, navíc odborně namontované. Zaručený původ skla tak rozhoduje o tom, že ze servisu odjede stejné auto, jaké do něj přijelo.

Opravdová péče

Chcete-li mít hned na začátku jasno, koukněte na webové stránky volvocars.cz nebo rovnou na volvozustavavolvem.cz. Najdete zde nejen seznam autorizovaných servisů, ale i veškeré informace ohledně cen a zvláštního cenového zvýhodnění pro starší vozy. Jasně a přehledně, tenhle přístup se mi líbí: otevřené karty a spolehlivá práce. A taky prostředí, které přesně odpovídá charakteru a pojetí celé značky. Něco mi říká, že se na to dá velmi rychle zvyknout…

Nahlédnout do servisní kuchyně Volvo dal Jan Červenka s přispěním videa ateliéru Vizage a fotografií z archivu Volvo Cars.