Volty od Volva

Udržitelná energie pro všechny

Ikona času doba čtení 2 min

Že elektrická auta představují plusové body pro životní prostředí, to je bez debat. Aby ale byl jejich provoz naprosto ekologický, musí být také energie, na kterou jezdí, co nejzelenější. 

V lednu v Belgii odstartovala kampaň „Volty od Volva“, která nabízí řidičům elektromobilů smlouvu o čistě zelené energii pro své domovy. Ale nejen řidičům! Vedle majitelů a zájemců o elektrické nebo hybridní automobily je určena i všem ostatním spotřebitelům, kteří se chtějí podílet na udržitelnosti své spotřeby energie, a pomáhat tak životnímu prostředí.

Kampaň dnes  běží jen v Belgii, ale její hlavní myšlenka se může stát vzorem, jak je možné globálně spolupracovat na udržitelnosti s dodavateli energie i v jiných zemích. A možná i s dalšími automobilovými výrobci. 

Elektromobil od Volva
foto Volvo Cars

Podle průzkumu, který si Volvo nechalo vypracovat, 56 % belgických řidičů hybridních nebo elektrických vozů neví, odkud pochází elektřina, kterou používají k dobití svého vozidla.

A proto přišlo Volvo s řešením: „Nová energetická smlouva pro váš dům se 100% zelenou elektřinou! S volty společnosti Volvo máte doma prospěch ze zelené elektřiny vyrobené pouze ze slunce a větru. Dva nevyčerpatelné zdroje energie bez vlivu na životní prostředí. Pokud vozidlo nabijete doma, díky Volvu bude vaše uhlíková stopa zcela nulová.“

A proč si automobilka za partnera v této kampani zvolila společnost Eneco? Protože je to na belgickém trhu jediný 100% zelený místní dodavatel energie. Greenpeace dala Enecu skóre 16/20, což daleko překonalo ostatní poskytovatele energie. Greenpeace vidí společnost Eneco, jako vzor a klíčového hráče v energetickém přechodu na udržitelnost, což je stejný cíl, jaký sleduje i společnost Volvo Cars.

Navíc tato úplně zelená elektřina je čistě belgického původu. Při její spotřebě domem a vozidlem není zdrojem žádných emisí, a tak každý její odběratel zároveň přispívá ke zlepšení životního prostředí v celé Belgii.