Volvo S60: elegance a radost z řízení za bezkonkurenční cenu

Ikona času doba čtení 4 min

Pro samá módní SUV byste skoro zapomněli, že také existují nějaké sedany. Ale to by byla velká chyba, Volvo má stále v nabídce modely pro vyznavače klasické elegance. A nyní dokonce za výjimečnou cenu!

Sedan s velkým S

Kouzlo modelu S60 nespočívá jen v jeho atraktivní tříprostorové karoserii, na kterou je radost pohledět. Jeho nízká a dlouhá silueta působí daleko více dynamicky, zdaleka ne usedle, jak se o sedanech traduje. S60 možná vyznává designový styl s dlouhou tradicí, ale o to je jeho krása vytříbenější – a stále svěží!

Což platí i pro interiér, do kterého je radost vklouznout a nechat se jím hýčkat. Všechno je tu, jak jste zvyklí – od kvalitních materiálů zahrnujících hebkou vlnu nebo jemnou kůži, dekorativní obložení z kovu či rozbrušovaného hliníku, případně dřeva, a hliníkové detaily přes ukázkovou ergonomii posezu a ovládání až po ty nejmodernější prvky technologické komfortní výbavy včetně hi-fi Harman/Kardon nebo Bowers & Wilkins a dotykového infotainmentu s širokou mobilní konektivitou a online funkcionalitou. Celý interiér dýchá příjemnou atmosférou a hlubokým prožitkem, takže je za volantem Volva S60 skutečné potěšení trávit čas. Ale podstatně zajímavější to začne být, když nastartujete…

Důvěrné propojení

Hned po prvních metrech se budete cítit, jako když si doma sednete si do oblíbeného křesla ke své zamilované knize. Nízký posez za volantem s nataženýma nohama a volantem u hrudníku je prostě perfektní, snadno splynete s autem, které vás obejme, po pár projetých zatáčkách se spolu propojíte a zjistíte, že můžete jet o dost rychleji, než byste hádali. Při řízení rychle získáte jistotu a vytvoříte si s vozem důvěrný vztah, svižně proletíte svou oblíbenou klikatou silničkou a na konci se budete usmívat od ucha k uchu.

K pěkně svižnému tempu vám stačí už základní verze B4 se svým 204koňovým dvoulitrem roztáčejícím přední kola prostřednictvím sedmistupňové automatické převodovky. Ale ještě intenzivnější zážitek přijde s verzí B5 s osmistupňovým automatem a pohonem všech kol, na něž přenáší rovnou 262 koní – vždyť na stovku vystřelí za pouhých 6,5 sekundy! Mild hybridní ústrojí navíc zajistí nejen ostřejší reakce motoru na povely plynového pedálu, ale také méně časté návštěvy u benzínky.

Pokud ale nepotřebujete spěchat, S60 se také umí zcela zklidnit a pohodlně plout po silnici, jak se na správné volvo sluší a patří. Každodenní únavné popojíždění i náročné překonávání dlouhých vzdáleností není vůbec žádný problém – stejně jako ostatní modely z rodiny Volvo umí S60 to zázračné kouzlo, kdy vás izoluje od shonu okolního světa, zklidní vám tep a na konci cesty vystoupíte ještě odpočatější, než když jste nastupovali.

Nyní výhodně

Volvo S60 tak přináší všechen komfort, moderní technologie a bezpečnost svých větších sourozenců, pouze v kompaktnějším, stylovějším a zábavnějším balení. Nyní navíc za skvělou cenu! Díky právě probíhající akci můžete mít S60 ve verzi B4 FWD a s výbavou Core za bezkonkurenčních 937 150 Kč s DPH.

Ještě atraktivnější nabídkou je silnější S60 B5 AWD s vrcholnou výbavou Ultimate za pouhých 1 198 429 Kč, případně můžete využít jedinečnou nabídku operativního leasingu s měsíční platbou již od 16 054 Kč. Své vybrané Volvo S60 navíc můžete zaparkovat v garáži již za pouhé dva měsíce, což je s ohledem na současnou situaci na trhu skutečně výjimečná nabídka.

Tak už neváhejte a jděte se přesvědčit na vlastní oči – a hlavně se nezapomeňte projet! Tušíme, že se vám z Volva S60 pak už ani nebude chtít vystupovat…

Výhody Volva S60 i akční nabídky shrnul Martin Janský, obrazově doplnil archiv Volvo Cars.